فراخوان دومین رويداد جذب ایده مركز نوآوري باز دريايي با موضوع پهپادهای دریایی

دومین رویداد جذب ایده مرکز نوآوری باز دریایی با موضوع پهپادهای دریایی  با همکاری و حمايت معاونت علمی ریاست جمهوری، دانشگاه ها، مراکز علمی و ارگان های دریایی کشور در مرداد ماه سال 1400 برگزار می شود.

به گزارش اپسی نيوز، مرکز نوآوری باز دریایی در نظر دارد به منظور رفع نیازهای فناورانه کشور، دومین رویداد جذب ایده را با موضوع "پهپادهای دریایی" با همکاری دانشگاه ها، مراکز علمی دریایی کشور، معاونت علمی ریاست جمهوری و کلیه ارگان های دریایی کشور در مرداد ماه سال 1400 برگزار می شود.

محورهای رویداد جذب ایده  پهباد های دریایی از لحاظ کاربردی شامل : تحقیقاتی، شناسایی و پایش محیط دریا (شیلات ومحیط زیست)، رصد و نظارت بر مزارع پرورش ماهی در دریا، توسعه ارتباطات جزایر و سواحل، تفریحی و گردشگری، حمل و نقل، تجارت و نظامی ، عملیات جست‌وجو و نجات، دریافت پیام اضطرار، عملیات نوبت‌دهی کشتی‌ها برای ورود به بندر، عملیات راهنمایی برای عبور از کانال‌ها  و در محوطه است.

ایده پردازان محترم می توانند ایده های خود را در محورهای رویداد از طریق سایت www.appsea.ir  تا تاريخ دوازدهم ارديبهشت 1400 ارسال و دوره پيش شتابدهي از تاريخ پانزدهم ارديبهشت شروع خواهد شد.

ایده ها پس از بررسی فنی و گذراندن و موفقیعت در دوره پیش شتابدهی برای مرحله شتابدهی امکان جذب سرمایه گذار و دریافت تسهیلات را خواهند داشت.

رویدادهای چالش فناوری، بهترین فرصت برای آشنایی با ایده‌ها و تجارب افراد متخصص در حوزه‌های گوناگون است.

 مرکز نوآوری باز دریایی با حمایت و برگزاری رویدادهای تخصصی و استارتاپی در حوزه های مرتبط با صنعت دریا و توسعه سواحل و جزایر سعی دارد که این فرصت را برای علاقمندان به یادگیری و کسب تجربه ایجاد کند تا در مسیر کارآفرینی از دانش و تجارب خبرگان بهره‌مند شوند.

پهپادها را می‌توان به اشکال مختلف دسته‌بندی کرد. از نظر قابلیت حمل و ابعاد سه دسته‌بندی وجود دارد.

پهپادهای بسیار کوچک که حتی در حد چند گرم وزن دارند MAV

پهپادهای مینیاتوری که کمتر از ۲۵ کیلوگرم وزن دارند

پهپادهای سنگین

از نظر ساختار شکلی هم می‌توان پهپادها را به دسته‌بندی زیر تفکیک کرد

پهپاد با بال ثابت (fix wing) که عملکردی مشابه هواپیماهای بال ثابت دارند

پهپاد مبتنی بر ملخ (Multi Rotor) که عملکردی مشابه چرخبال‌ها دارند

 

پهپادها از لحاظ فناوری در چهار زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

پلت ‌فرم

حمل محموله

مخابرات و ارتباطات

تجزیه و تحلیل اطلاعات

 علاقه مندان حوزه صنعت دریا و توسعه سواحل و جزایر و ایده پردازان محترم می توانند ایده های خود را از طریق تارنما www.appsea.ir  با ورود به بخش پنل کاربری و ایجاب حساب کاربری برای خود به مرکز نوآوری باز دریایی ارسال نمایند.

 فیلم آموزش ایجاد پنل کاربری و ارسال ایده به تارنما مرکز در آپارات با عنوان پنل کاربری مرکز نوآوری باز دریایی بارگذاری شده است.

نظرات